
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 15.88 mm |
| Width | 7.49 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Height | 2.79 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 2.59 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 24 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Number of Channels | 16 |
| Number of Bits | 16 |
| Turn-On Delay Time | 2.1 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 6.3 ns |
| High Level Output Current | -24 mA |
| Low Level Output Current | 24 mA |
| Logic Function | D-Type, Latch |
| Number of Outputs | 16 |
| Independent Circuits | 2 |
| Number of Input Lines | 16 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 1077
Distributors
pcbx
Unit Price$1.14560
Ext.Price$1.14560
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.14560 | $1.14560 |
| 10 | $0.84467 | $8.44670 |
| 25 | $0.76944 | $19.23600 |
| 50 | $0.72453 | $36.22650 |
| 100 | $0.68223 | $68.22300 |
| 300 | $0.65162 | $195.48600 |
| 500 | $0.62239 | $311.19500 |
| 1000 | $0.56682 | $566.82000 |
| 3000 | $0.56210 | $1686.30000 |
| 5000 | $0.55741 | $2787.05000 |
